člen International Alliance of sport Alliance Yukigassen

YUKIGASSEN SLOVAKIA

Yukigassen Slovakia přináší na Slovensko novinku, v podobě zimního týmového sportu, pocházející z Japonska pod názvem „YUKIGASSEN“

EVENTY

Od ledna 2018 pořádáme akce Yukigassen na Slovensku i v sousedních zemích. Zaměřujeme se na firemní nebo školní akce a otevřené turnaje u nás i v zahraničí. Aktivitu pro Vás zrealizujeme téměř kdekoliv. Ideálním místem, se zimní atmosférou hodící se pro tento sport, je naše oblíbené domácí Štrbské Pleso. Zde zima, se sněhovou pokrývkou, trvá až půl roku. Pokud máte rádi zimu a sníh, a rádi byste tento bláznivý sport zažili na vlastní kůži, neváhejte nás kontaktovat.

Pokud preferujete teplo a šortky, hru Vám rádi zrealizujeme, i za těchto podmínek, během léta.

CO JE YUKIGASSEN

Yukigassen je oficiální týmový sport z Japonska, vycházející ze spontánní sněhové koulovačky. Hra je rychlá, strategická a zábavná, se zdravou dávkou adrenalinu. Cílem hry je ve sněhovém zápase dvou týmů, ochránit svou vlajku a získat soupeřovu. Týmy jsou složeny ze 7 hráčů (čtyř útočníků a tří obránců) a 1 kapitána. V zápase se používá množství sněhových koulí, které se vyrábí speciálním zařízením. Zápas se hraje na 3 sety. Každý set trvá 3 minuty. Na pravidla a průběh zápasu dohlíží 6 kvalifikovaných rozhodčích.

HRACÍ PLOCHA

Yukigassen se hraje na rovné hrací ploše o rozměrech 40 x 10 metrů. Na hřišti se nachází 7 překážek, za kterými se hráči kryjí před sněhovými koulemi. Na každé polovině hřiště je umístěna vlajka, kterou hráči brání. Dobitím soupeřovy vlajky tým vítězí v setu a získává body.